آیا مقامات شیخ جعفر مجتهدی شیطانی است؟! (جواب دوم )


آیا مقامات شیخ جعفر مجتهدی شیطانی است؟!
جواب برادر بزرگوار طلبه

چندی پیش مطلبی قرار داده بودم با نام همین خانه را اجاره می کنیم که در مقامات و حالات عارف واصل شیخ جعفر مجتهدی بود

یکی از دوستان بزرگوار پیامی گذاشتند مبنی بر اینکه از استادشون در حوزه نجف شنیده اند که شیخ جعفر مقامات خود را از راه های شیطانی بدست آورده اند و پیشنهاد کرده بودند بنده در ارسال مطالب تجدید نظر کنم
بنده هم یک متنی را در جهت رفع اتهام از این عارف واصل با نام آیا مقامات شیخ جعفر مجتهدی شیطانی است؟ نوشتم که می توانید متن پیام این طلبه بزرگوار و نظرات رهرو رو در آنجا ببینید
پس از این ایشان برای بنده پیامی به شرح زیر قرار داده اند:

از حسن توجه شما به نظرات اینجانب متشکریم. اما خدمت برادر بزرگوار خودم عرض کنم که بنده منکر این نشدم که افراد غیر حوزوی به مقامات عالی نمی رسند. کما اینکه حکایات زیادی از آقای جولا شنیده ایم و اینکه تمام تلاش ایشان بر غذای حلال بوده و علمای بزرگ به شاگردی ایشان دعوت می شدند. همچنین عارف واصل شیخ رجبعلی خیاط. البته ناگفته نماند که از یکی از علما(به گمانم آیت الله بها الدینی ) نقل است که فرمودند اگر شیخ رجبعلی عالم دینی بودند چه میشدند!
به هرحال بنده منکر مقامات غیر علما نشدم که شما مثالهای نقضی برایمان نوشتید.
بنده نقل قولی از یک مومن خداترس که اندر احوالات ایشان تحقیق کرده اند را آوردم.کتاب در محضر لاهوتیان را هم بیش از ۷ یا ۸ سال پیش دیده ام.
اینکه شخصی در حرم امام رضا علیه السلام دفن باشد یا کتابهایی در مورد ایشان نوشته شده باشد دلیل بر حقانیت شخص نمی شود. حتی خدمت به خلق خدا و شفای بیمار و حالت گریه با نام اهل بیت نمی تواند دلیل محکمی بر حقانیت شخصی باشد هرچند که مویدات خوبی هستند.
شما جهت تایید شخصی مثل شیخ جعفر تایید علمای بزرگی که شکی در حقانیتشان نیست را بیاورید. این می تواند دلیل محکمی باشد.
در ضمن بنده بیطرفانه به قضیه نگاه کردم.(رفع اتهام)
بنده چون بسیار به ایشان ارادت داشتم حرف استادم برای بنده بسیار سنگین بود. لکن دلایل استاد ما قوی بود و بنده به تقوی استادم شهادت می دهم. لذا نه آقای مجتهدی را تایید کردم و نه رد هرچند به رد ایشان نزدیک تر هستم.
الان استاد ما در دست رس نیست. ان شا الله اول مهر استاد را پیدا می کنم و مستندات بیشتری می گیرم.
به هر حال از روحیه شما دوست عزیز بسیار خوشحال شدم.
ان شا الله همه ما عاقبت به خیر بشیم.
پروفایلت رو دیدم کتاب در محضر لاهوتیان از کتب مورد علاقه شما بود. اما اکه روزی خلاف اعتقادت برات ثابت شد یادت باشه که همه عرفا و بزرگان را رد نکنی یا با عینک بدبینی نگاه نکنی!
باید سوم دبیرستان باشی. خیلی خوشحال شدم که شخصی تو سن و سال شما این همه معلومات داره. تو این شبهای قدر ما رو هم دعا کن…
سه شنبه ۱ شهریور۱۳۹۰ ساعت: ۰:۳۸ توسط:همون طلبهه

اول از همه تشکر از شما ، حقیر بنده نالایق خداوند هستم و از همه محتاج تر به دعای خیر شما
ضمن تبریک عید سعید فطر

در تشیع ما ملزم به حسن نیت هستیم مگر اینکه خلاف این مسئله ثابت شود در حال حاضر روایات متواتر از توسلات این عارف و کرامات خدایی اوست و حتی برای ایشان کنگره یادبود گرفته شده ، حالا اگر می فرمایید استادم با یک واسطه از ایشان اعمال شیطانی دیده است ، اول شما باید بفرمایید نام استادتون چیست ؟ شخص واسطه چه کسی بوده ؟ (همانطور که فرمودید تارنمای رهرو منتظر ارائه اسناد هست ) بعد از این که شاید بر تقوا و امانت داری این سلسله راویان مهر تایید قرار گرفت ، تازه این خبر ، خبر واحد است و خودتان در این مسئله که اگر خبری واحد دربرابر هزاران خبر متواتر با راویان معروف قرار بگیرد ، دانا ترید که وظیفه ما چیست .
در ادامه یکی از افرادی که بسیار با ایشان حشر و نشر داشته کما اینکه در ارسال قبلی هم جریانی از ایشان گفتم عارف کامل آیت الله کشمیری رحمه الله علیه است ایشان شاگرد آیت الله سید علی قاضی طباطبایی بوده ، استاد سید مصطفی (فرزند امام رحمه الله علیه ) بوده اند که حتی امام پیش ایشان استخاره گرفته اند ، ایشان هم عالم و هم عارف بوده اند و یکی از استوانه های حوزه نجف بوده اند آیا بنظرتان شخصی مثل آیت الله کشمیری با یک ساحر حشر و نشر می کنند ؟!
امام على(ع) می فرماید: کسى که سحر بیاموزد، کم یا زیاد، کافر شده است و رابطه او با خداوند به کلّى قطع مىشود.
(وسائل الشیعه، ج ۱۲، باب ۲۵)

گذشته از این کسی شیخ جعفر را به این سلسله عرفا متصل می کند کسی بنام ملا آقا جان زنجانی است که داستان های شگرفی از کرامات ایشان در کتب ذکر شده است ، لطفا این داستان را بخوانید :
مرحوم حاج ملاآقاجان از عرفای معروف و از متوسلین به ساحت مقدسحضرت مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف به شمار می‌ رفته است و بطوری شیفته و منتظرآن حضرت بوده و در فراق آن بزرگوار اشک می‌ریخته که جای اشک بر صورت وی نمایانبوده‌است و در محبت به ساحت مقدس حضرت ولی عصر (علیه‌السلام) تا حد جنون پیش می‌رودبطوری که به شیخ محمود مجنون ملقب می‌گردد.
سیره و روش او توسل به ذوات مقدساهل بیت عصمت و طهارت (علیه‌السلام) و خدمت به خلق بوده‌است. ایشان مدتها در قممنزل حاج میرزا تقی زرگری که او هم از اهل الله بوده و از اوتاد بشمار می‌ رفته ساکن بوده‌اند. مرحوم حاج ملا آقاجان روزی به دوستان خود می‌گویند مأمور شده‌ام بهعتبات عراق بروم و این آخرین سفرم بوده و بعد از مراجعت زندگی را بدرود خواهم گفت وبدین ترتیب همراه با عده‌ای از ملازین خود راهی عتبات می‌شوند.
بعد از زیارتائمه (علیهم ‌السلام) و جریانات عجیبی که در این مدت برای ایشان رخ می‌دهد، به همراهان می‌گویند: باید شب جمعه به جهت امر مهمی به مسجد سهله بروم. دوستان همراه ایشان می‌گویند شب جمعه به مسجد سهله رفتیم و در قسمت بالای مسجد که جای نسبتاً خلوتی وجود داشت حلقه وار نشستیم در این موقع مرحوم حاج ملا آقاجان بی‌تابانه به این طرف آن طرف نظر می‌کردند و می‌فرمودند: منتظر جوانی هستم که باید با او ملاقات کنم.
مرحوم قریشی که یکی از همراهان بوده‌اند می‌گفتند: در همین لحظات ناگهان دربیکی از حجره‌های مسجد باز شد و جوانی بسیار خوش سیما و جذاب در حالی که آفتابه‌ای در دست داشت از آن خارج شد و به طرف درب خارج حرکت کرد. مرحوم حاج ملا‌ آفاجان به محض اینکه چشمانشان به آن جوان افتاد گفتند:
گمشده‌ام را پیدا کردم، این همان کسی است که در سیر ، او را به من نشان داده‌اند. از ایشان پرسیدیم مگر این جوان چه خصوصیاتی دارد که اینگونه شما را جذب کرده وبی‌تاب او هستید؟!
فرمودند: او شخصی است که در این جوانی هم گوش باطنش می‌شنود وهم چشم باطنش می‌بیند! ملاحظه کنید؛ و فوراً به صورت بسیار آرام و آهسته بطوری که ما چند نفر هم که نزدیکشان نشسته بودیم به سختی صدای ایشان را شنیدیم به زبان آذری فرمودند: (گل بورا گراخ بالام جان : بیا اینجا پسر جان ! تا تو را ببینم )
در این هنگام آن جوان که آن سوی مسجد به درب خروجی رسیده بود و با ما خیلی فاصله داشت ناگهان در جای خود ایستاد و آفتابه را روی زمین گذاشته و از میان جمعیت به طرف ما حرکت کرد، هنگامی که به ما رسید خدمت حاج ملا آقاجان سلام کرده و سپس گفت با من کاری داشتید؟ امر بفرمایید، آنگاه جناب حاج ملا آقاجان خطاب به همراهان فرمودند: ما را تنها بگذارید که من باید با ایشان خلوت داشته باشم. و بدین گونه حدود مدت یک هفته مرحوم حاج ملا آقاجان با آقای مجتهدی بودند….
کسانی که توفیق زیارت این دو مرد خدا را داشته اند بر یک نکته اتفاق نظردارند که مشی سلوکی این دو بزرگوار در توسل به اهل بیت ( ع ) خلاصه می شد و مسیر سلوک خود را با پای محبت و بال عشق طی می کردند و در انتظار صدور حواله های غیبی مینشستند تا به کسانی که استحقاق دریافت آنها را دارند بسپارند …
توجه می کنید که نظر ایشان درباره شیخ جعفر چیست !
کسی مثل آیت الله سید عباس ابوترابی (پدر مجاهد آزاده حجت الاسلام سید علی اکبر ابوترابی ) با ایشان در ارتباط بوده اند که جریانی بسیار جالب در رابطه با شهادت فرزندشان پیش می اید ( خانواده ایشان فکر می کردند که ایشان شهید شده ولی شیخ جعفر خلاف این را می گفتند و در آخر هم نظر شیخ جعفر درست بود و ایشان در زمان مقرر از عراق مصاحبه کردند ) و حتی الان آرامگاه این پدر و پسر در کنار شیخ جعفر است . (نورالله مرقده، عطرالله مضجعه، وأعلی الله مقامه الشریف )
این افراد همه دال بر واصل بودن ایشان هستند ،چه داستان ها که از بعد مرگ و کراماتی که قبر ایشان می دهد نقل نشده است ! ایشان در حالت کما و لحظات آخر و به اختیار خود به هوش می آمدند و نکاتی به اطرافیان می گفتند ، ایشان عمل جراحی بدون بیهوشی انجام داده اند .
همه اینها مبین این است که ایشان مقامات شیطانی نداشته و فقط موحد وادی حق بوده اند .
ولی بنده باز هم از حس حق جویی شما در این مسئله تقدیر می کنم ، چون بار ها افرادی را دیدم که بطور کامل متاثر از اساتید خویش هستند و حتی ذره ای از سخنان اساتیدشان عقب نشینی نمی کنند و به جای تعقل در مسائل فقط تقلید از استاد می کنند (!!)
به غیر از شما یکی از برادران روحانی که بسیار خدمتشان ارادت دارم ذیل مطلب قبلی پیامی گذاشته بودند که در رد شیخ جعفر و کتاب در محضر لاهوتیان اخباری شنید اند و به بنده وعده تحقیق و ارائه مدرک داده اند که به من اطلاع دادند که مشکلی نبوده و فقط در بعضی موارد راویان غلو کرده اند ، بله امکان غلو و مبالغه هست ولی این از طرف راویان بوده و کاملا با این که ایشان مقامات شیطانی داشته در تقابل است . تارنمای رهرو باز هم اعلام می کند که منتظر ارائه اسناد و مدارک از سوی دوستان است ، فقط از کلیه خوانندگان عزیز تقاضا دارم در هنگام ارسال نظر حتما پلی ارتباطی بین ما با خودشان نقل کنند .

با تشکر
و العاقبه للمتقین


22 پاسخ به “آیا مقامات شیخ جعفر مجتهدی شیطانی است؟! (جواب دوم )”

 1. همون طلبهه نیم‌رخ
  همون طلبهه

  گشتی برادر بزرگوار طلبه را!
  تقریبا قبول کردم.
  تحقیقات دیگه ای هم داشته ام که بعدا میگم

  1. مصطفي اسدي نیم‌رخ

   بنده از این خبر بسیار خوش حال شدم و قلبا برای شما دعای خیر می کنم ان شاء الله که ما را از دعای خیرتان محروم نکنید . وباز هم تقدیر از حس حق جویی شما

   و العاقبه للمتقین

 2. […] آیا مقامات شیخ جعفر مجتهدی شیطانی است ؟!  (جواب دوم ) […]

 3. ابوالفضل مهردادی نیم‌رخ
  ابوالفضل مهردادی

  سلام بنده تشکر میکنم از تحقیقتان درباره شیخ جعفر مجتهدی تبریزی ایشون یک انسان وارسته بودن من شاید تخصص در این زمینه ندارم فقط این بس که کسی که نام حسین ع بر زبان او جاری میشود نمیتواند قدرتش را از شیطان بگیرد ایشون بقدری معروفن که علمای بسیار بزرگوار تاییدشان کرده اند.

  1. مصطفی اسدی نیم‌رخ

   یکی این رو به مخالف ها بگوید

 4. هاشم نیم‌رخ
  هاشم

  به والله قسم شیخ جعفر در صراط مستقیم بود من میشناسم مجتهدی که شیخ جعفر راتارک صلات میداند!!! ومیدانم که این مجتهد ازسر چه این را میگوید پناه برخدا ازاین گمان فاسد وقتی رهبرمعظم ازمجتهدی تمجیدمیکند وآقای سیدعباس ابوترابی اورا ازاولیا خدا میداند وبسیاری ازمجتهدین مثل کشمیری وکاشانی اورا ازکملین میدانن دیگر حرفهای یک ممجتهدگمنام یا شخصی
  تاییدکردن چرا شیعه مرتضی علی رابا حرف یا مجتهد ناشناس یا آخوندی خاص بی آبروکنیم وقتی

 5. محمد نیم‌رخ
  محمد

  سلام – مرحوم آیت الله مرعشی نجفی به دیدن جعفر آقا میرفتند – یک نصحت بشما می کنم که این حاصل عمرم است که دنبال بزرگان بوده ام فقط و فقط حواستان جمع باشد به بزرگان به راحتی هتک حرمت نکنیم خدای نکرده مسخ می شوید پناه بخدا

 6. haghighat نیم‌رخ

  سلام
  بنده کتاب در محضر لاهوتیان رو مطالعه کردم و پس از مطالعه دید خاصی نسبت ب این مرد خدا پیدا کردم. به همین خاطر به عنوان پروژه ی پژوهش دبیرستان ، موضوع آموزه های عرفانی در شیوه ی سلوک عرفا رو انتخاب کردم. اما با توجه به علم اندک و مطالعه ی کم، اطلاعات زیادی در مورد عرفان نداشتم. حالا که ترم در حال به پایان رسیدن هست،با مطالعه ی مطالب فوق و گفته های عامه ی مردم نسبت به موضوع انتخابی خودم دچار تردید شدم چون صلاحیت قضاوت در مورد اولیای خدا همچون شیخ جعفر مجتهدی رو ندارم. چون اساس پروژه ی بنده صحت نوشته های آقای مجاهدی در کتاب در محضر لاهوتیان هست. حالا نمیدانم این دلایل برای اثبات حقانیت ایشان کافی هست یا نه؟!

  1. مصطفی اسدی نیم‌رخ

   سلام
   برادر من شناخت و قضاوت از پایین پله امکان ندارد ، کسی توانایی قضاوت دارد که این راه را رفته باشد ، توصیه من این است بروید صحبت های دیگر عرفا و علما را بیابید ( بعضی ها در همین مقاله گفته شد ) .
   حافظ علیه الرحمه می فرماید :
   زاهد ظاهرپرست از حال ما آگاه نیست / در حق ما هرچه گوید جای هیچ اکراه نیست

 7. ا.ناصح نیم‌رخ
  ا.ناصح

  به جرات میشه گفت که مردانی به کمالات شیخ جعفر در دوره صدساله اخیر کمنظیر و یا بینظیرند
  کسانی که مثل اون استاد عزیز شبهه‌ای دارند باید از اول درسهاشون را دوره کنند تا اعتقاداتی از این دست پیدا نکنند
  تازه اکثر علمای ما مثل جناب نخودکی و کشمیری و بهجت کراماتی خارقالعاده تر دارند یعنی از این دیدگاه اونها هم باید مساله دار باشند
  در هر صورت توصیه من اینه اگر در مورد این بزرگان اعتقادی هم ندارید از بدبینی در مورد اونها هم دوری کنید و سکوت کنید که شمامتت اولیای خدا نتایج بدی بدنبال داره

 8. بنده حقیر خدا نیم‌رخ
  بنده حقیر خدا

  سلا م عزیزان ، به جای شک کردن به شیخ جعفر بزرگوار ،از ایشان کمک بگیرید

 9. مهران نیم‌رخ
  مهران

  سلام

  کسی که مرحوم شیخ جعفر مجتهدی را وابسته به شیطان میداند
  بفرماید ایشان چه کار شیطانی انجام داده ؟

  کسی که وابسته به شیطان باشد از اولیا خدا متنفر است
  آیا مرحوم مجتهدی از اولیا خدا متنفر است

  من که هرجایی دیدم ایشان انسان را به توسل به اولیا خدا دعوت میکند
  حرفهای ایشان به دل مینشند و انسان را یاد خدا و اولیائش میندازد
  آیا اگر کسی شیطانی باشد انسان را به یاد خدا میندازد ؟

 10. hadi نیم‌رخ
  hadi

  سلام علیکم مطلبی خدمتتون میگم که از علمای بزرگ و وارسته دیدم و شنیدم تقریبا تمام این بزرگان بصورت عملی و نه فقط در حد حرف یا تذکر در منابر به این نکته توجه داشتن که هیچوقت تکرار میکنم هیچوقت از بزرگی انتقاد نکنند و ایراد نگیرند چه برسه نسبت اعمال شیطانی به او بزنند بسیاری تاکید دارند حتی اگر از آدمهایی زیادی بدی بزرگی رو شنیدید مجلس رو ترک کنید ممکنه قهر خدا دامن شما رو هم بگیره دلتون سیاه بشه و زندگیتون تباه واقعا بترسید ازینکه به کسیکه در سلسله عرفا وارد شده حتی اگر فکر میکنید ریاکاره و برای مرید بازی وارد این سلسه شده بی احترامی کنید ممکنه زندگیتون نابود بشه رسوا کردن اون انسان رو هم به حضرت ولیعصر روحی فدا و عجل الله تعالی فرجه بسپارید بسیار بترسید از غیبت و تهمت و انتقاد و ایراد به بزرگان گرفتن حتی اگر احساس میکنید انسان بزرگی نیست. خدا عاقبت همه رو بخیر کنه مخصوصا برادران حوزوی عزیر ما رو

 11. عرفان نیم‌رخ
  عرفان

  با عرض سلام و خسته نباشید
  بر خود لازم دانستم که برای رفع شبهه از ذهن تمامی عزیزان به تعدادی از بزرگانی که با عارف بالله شیخ جعفر مجتهدی در ارتباط بوده اند و ارادت خاصی به ایشان داشته اند و از ایشان داستان هایی نقل نموده اند اشاره می کنم:
  ۱:آیت الله مرعشی نجفی
  ۲:علامه سید محمد حسین طباطبایی
  ۳:آیت الله سید احمد خوانساری
  ۴:آیت الله سید محمدرضا گلپایگانی
  ۵:علامه حسن زاده آملی
  ۶:آیت الله محمد تقی بهجت
  ۷:آیت الله محمدحسین اصفهانی
  ۸:آیت الله سید عزالدین موسوی زنجانی
  ۹:آیت الله سید عبدالعلی تقوی شیرازی
  ۱۰:آیت الله سید هاشم رضوی بنارسی
  ۱۱:آیت الله حاج سید جلیل زرآبادی
  ۱۲:آیت الله حسین وحید خراسانی
  ۱۳:آیت الله سید حسن درافشان
  ۱۴:آیت الله محمد جواد انصاری همدان
  ۱۵:آیت الله کشمیری
  ۱۶::علامه سید محمد هادی میلانی
  ۱۷:آیت الله حاج سید عباس حسینی کاشانی
  ۱۸:آیت الله حاج شیخ جواد کربلایی
  ۱۹:آیت الله حاج سید حمزه موسوی
  ۲۰:آیت الله شیخ ابوالقاسم غروی تبریزی
  ۲۱:آیت الله حاج شیخ معین نجفی
  ارتباط چنین بزگانی با جناب شیخ خود دلیلی محکم بر شان و عظمت ایشان است و نیازی به توضیح بیشتر نیست .
  در انتها یاد آور شوم که سند تمام مطالب فوق در کتاب لاله ای از ملکوت موجود می باشد و نگارنده کتاب تمام مطالب را با اسناد و فایل صوتی از بزرگان در اختیار دارد و در کتاب نیز به آن اشاره نموده اند

 12. محمود نیم‌رخ
  محمود

  سلام خدمت دوستان سروران گرام , بنده حقیر نیز که مختصر آشنایی با این طریقت دارم به یک جمع بندی کلی رسیدم البته قصد توهین و جسارت به مقام کسی نیست اگر چنین باشد خداوند از سر تقصیرات ما بگذر. عرفان یعنی لقمه نان را بارها دور سر گرداندن است که خیلی مواقع نیز به دهان نمیرسد و سودی عاید انسان نمیکند بلکه ممکن است آدم را به هلاکت و گمراهی برساند کسانی هم که به سلامت از این سفر بازگردند به همان معرفت های اولی دین اشاره میکنند که همه از عوام و خواص به آن آشنا هستیم مثلا خدمت به مردم و دستگیری از نیازمندان و شاد نمودن دل مومن و کذاذالک .برداشت دوم اینکه عرفان یک برداشت شخصی است که ممکن است آن راه و روش مفید فایده برای کسان دیگر نباشد.برداشت سوم اینکه عرفان در همه ادیان توحیدی و حتی غیر توحیدی وجود دارد م این عرفان معجونی هست از تفکرات شخصی , توحیدی ,هندو,بودایی و غیره که امثال فراوانی برای این مدعا هست.بارها بنده ازبان کسانی که حتی برای یکبار سر به سجده نگذاشتند نکاتی را شنیدم که در آخر مراحل عرفان ممکن است به نظر شخص عارف برسد . پس این خصلت انسانهاست که خداوند متعال آن را به انسان عطا کرده که از راه شخصی نیز به معارف دست پیدا کن مهم در این رهگذر عمل به معارف است والا برای بنده همان همه انسانهای دیگری در زمانهایی نکات نابی به ذهنم خطور کرده و یا مسئله ایی را پیشگویی کردم و اینها دلیل برتری من به دیگران نیست این عنایت خداوند به همه انسانهاست و مصداق رحمانیت خداوند متعال نسبت به بندگانش.هر چند مبحث طولانی و نیازمند زمان فراوان برای بحث می طلبد لذا به این نتیجه گیری اکتفا میکنم که عرفان طریقتی هست که نیاز نیست به آن توصیه نمود ودر پایان این سخن مرچع عالیقدر را گواه مطالب فوق الذکر میاورم .الله اعلم .والسلام .”آیت‌الله فاضل لنکرانی می‌فرمود: «من ۵۰ سال است دارم اسلام می‌خوانم. بگذار خلاصه اش را برایت بگویم: واجباتت را انجام بده؛ به جای مستحبات، تا می‌توانی به کار مردم برس؛ کار مردم را راه بینداز. اگر قیامت کسی از تو سئوال کرد، بگو فاضل گفته بود.» و این یعنی عرفان که برای همه قابل دسترس است نه اون چیزهایی که از سیر وسلوک عرفا میگویند

 13. رضا نیم‌رخ
  رضا

  سلام علیکم
  در جایی که حضرت آیت الله مرعشی نجفی و آیت الله بها الدینی ، آیت الله کشمیری و بسیاری از اعاظم شیعه ارادتمند به حضرت آقای مجتهدی روحی فداه بوده اند جایی برای بحث باقی نمی ماند همانطور که از آیت الله کشمیری سوال شد که بزرگان و اخص افراد در زمان ما در توحید چه کسانی هستند و ایشان فرمودند آیت الله بهجت و حضرت آقای مجتهدی افق بسیار بالایی در توحید دارند.وبه قول یکی از یاران امیرالمؤمنین علیه السلام هر گناه حضرت ایشان را هزار دینار خریدارم…

 14. مرتضی نیم‌رخ
  مرتضی

  سلام و عرض ادب
  چرا عموما افرادی که متاثر از حاج ملا آقا جان در طریق سیر و سلوک بوده اند، مورد اتهاماتی از این دست قرار میگیرند.
  البته این اتهامات گاها به سمت خود حاج ملا آقا جان هم روانه میشود.
  حتی اخیرا نسبت به کمالات که هیچ، نسبت به وجود ایشان هم (با وجود قبر، منزل و …) تشکیک میکنند.

 15. […] آیا مقامات شیخ جعفر مجتهدی شیطانی است ؟! (جواب دوم ) […]

 16. محب‌المهدی نیم‌رخ
  محب‌المهدی

  سلام علیکم
  با پرسش‌های برادر بزرگوارمون و نظریه‌ی استادشون(!!!!) یاد صحبت‌های اول کتابِ در محضر لاهوتیان از نگارنده ، آقای مجاهدی ، افتادم که ذکر کرده بودن کرامات جناب شیخ‌جعفر علیه‌الرحمه انقدر بزرگ بوده که گاها عقل‌ها و دلهایی که به حد نصاب از ایمان نرسیدن ، نمیتونن قبول کنن و در نتیجه تمام اینهارو خرافات و یا سحر میدونن !!!!

  عزت و بزرگی دست خداست ، با حرف‌های و عقیده‌های انسانهای کم‌خرد چیزی از بزرگی و عظمت شیخ‌جعفرها کم نخواهد شد

  خداوند ان‌شاءالله عاقبت همه مارو ختم به خیر کنه
  یا الله یا رحمان یا رحیم
  یا مقلب القلوب
  ثبت قلوبنا علی دینک

 17. حسن نیم‌رخ
  حسن

  بسم الله الرحمن الرحیم
  قال امیر المومنین علیه السلام:
  ان دین الله لا یعرف بالرجال بل بآیه الحق فاعرف الحق تعرف اهله.
  دین خدا به شخصیت و موقعیت افراد شناخته نمی شود بلکه به علامت و نشانه حق شناخته میشود حق را بشناس اهلش را خواهی شناخت.امالی شیخ مفید مجلس اول حدیث ۳
  خطابم با افراد سرگشته و حیرانی است که راه حقیقی را گم کرده اند و دنبال اشخاص راه افتاده اند.تا وقتی با این ملاکهای جاهلانه می خواهید دینداری کنید هیچ امیدی به نجات نیست .چرا به جای نقل قول از این وآن و ملاک قرار دادن این و آن مستقیما به سراغ خود دین و اهلش نمی روید یعنی محمد و آل محمد علیهم السلام. اگر دین را از منبع و سرچشمه واقعی آن گرفته بودید این گونه حیران نمی شدید.جعفر مجتهدی و سایر عرفای قلابی در ترازوی ثقلین جز راهزنان دین و کذابان و گمراهان و گمراه کنندگان چیزی نیستند.
  ملاک من در این حرف رفتار و زندگی خود این اشخاص است نه نقل قول .
  بسم الله این کتاب لاله ای از ملکوت و این در محضر لاهوتیان .درست و بدون تعصب این دو کتاب رو عرضه بکنید به احادیث آل محمد و به سیره آنها ببینید جعفر مجتهدی عارف بوده یا کاذب.البته کجاست مردی که دین را درست یاد گرفته باشد تا بتواند حق و باطل را تشخیص دهد.امام باقرعلیه السلام فرمود آرزو دارم با تازیانه بر سر اصحابم بکوبم تا دین را یاد بگیرند…

 18. حسن نیم‌رخ
  حسن

  حقیقت برخی از مکاشفات

  🔸یونس نقل می‌کند شنیدم مردی با امام رضا( سلام الله علیه ) دربارۀ یونس بن ظبیان صحبت می‌کرد و می‌گفت که او گفته است: در یکی از شب‌ها که مشغول طواف بودم، ناگاه ندایی از بالای سرم شنیدم که: ای یونس! من خدای یکتایم که خدایی جز من نیست، مرا عبادت کن و نماز را برای یاد من به پای دار! سرم را بلند کردم و ناگهان جبرئیل را دیدم.

  👈 امام رضا(سلام الله علیه) از شنیدن این سخن چنان خشمگین شدند که نتوانستند خودداری کنند، بعد به آن مرد فرمودند: از پیش من بیرون شو! خدا تو را و کسی که این حدیث را برایت نقل کرده و یونس بن ظبیان را هزار بار لعنت کند … من گواهی می‌دهم که جز شیطان کس دیگری به او چنین سخنی نگفته است.

  📚رجال الکشی، ج۲، ص۶۵۷

 19. گمنام نیم‌رخ
  گمنام

  معرفی چند کتاب دست اول و سالم برای آشنایی با دین خدا، دین حقیقی نه دین ساخته و پرداخته عرفای قلابی و مریدان آنها:
  تفسیر شریف لاهیجی که تفسیر قرآن کریم با احادیث آل محمد علیهم السلام است.
  نهج البلاغه،ترجمه حسین استاد ولی بسیار روان و دقیق است.
  کتبی که درباره امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف نوشته شده مانند غیبت نعمانی ، نجم الثاقب و ….
  اصول کافی که یکی از کتب اربعه شیعه است و درباره اصول و الفبای شیعه است.ترجمه مصطفوی و ترجمه استاد ولی روان و دقیق است.
  ترجمه اِلغدیر استاد ژرفا
  و…..
  اگر کسی واقعا و مردانه می خ اهد دین امام زمان و امیرالمومنین و پیغمبر را یاد بگیرد باید با این منابع شروع کند .پیامبر اسلام صلی الله علیه و آله و سلم برای ما دو ملاک و میزان قرار داد کتاب خدا و عترت.نفرمود خواب و مکاشفه و کرامت و…
  اگر خواب و کرامت و….اینها ملاک باشد هر فرقه ای برای خودش صدها کرامت و خواب نقل می کند مگر می شود راه را پیدا کرد علامه امینی در الغدیر مبحث مفصلی دارد و درباره کراماتی که سنی ها برای بزرگان خودشان نقل کرده اند بحث می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *