۰۱ بهمن ۱۴۰۰

حکایتی از مرحوم قاضی قدس سره و امام خمینی  رحمه الله علیه

حکایتی از مرحوم قاضی قدس سره و امام خمینی رحمه الله علیه

حضرت آیت الله ناصری دولت آبادی (ایشان که همغاکنون زنده اند و امامت جمعه شهرکرد را برعهده دارند . ایشان خود نیز از عرفا و سالکان الی الله هستند. ) می فرموند :

استاد مرحوم ما آیت الله حاج شیخ عباس قوچانی  قدس سره وصی مرحوم قاضی  قدس سره می فرمودند : در نجف اشرف با مرحوم قاضی جلساتی داشتیم و غالبا افراد با هماهنگی وارد جلسه می شدند و همدیگر را هم می شناختیم . در یک جلسه ناگهان دیدیم سید جوانی وارد شدند ٬ مرحوم قاضی بحث را قطع کردند و احترام  زیادی به این سید جوان نمودند و خطاب به او فرمودند:

“آقا سید روح الله ! در مقابل سلطان جور و دولت ظالم باید ایستاد٬ باید مقاوت کرد٬ باید باجهل مبارزه کرد .”

این در حالی بود که هنوز زمزمه ای از انقلاب نبود . مرحوم آیت الله قوچانی فرموده بودند که ما خیلی آن روز تعجب کردیم  ولی بعد از سالهای زیاد و پس از انقلاب فهمیدیم که مرحوم قاضی آن روز از چه جهت آن حرفها را زد و نسبت به امام ادای احترام کرد . ضمنا حضرت امام نیز بسیار از ایشان با تجلیل نام بردند و می فرمودند :  “قاضی کوهی بود از عظمت و مقام توحید .”


به نقل از کتاب کرامت معنوی

 

درباره نویسنده

مُصْطَفی اسدی (1415 ه.ق) هستم ، دانشجوی مهندسی برق . موضوعات مذهبی ، اعتقادی ، فکری ، ادبی بویژه شعر ، فیزیکی ، تکنولوژی ، سایبری ، رسانه‌ای و فرهنگی را دنبال می کنم. به نوشتن ، خواندن ، تحقیق ، یاد گرفتن ، یاد دادن ، برنامه نویسی و طراحی علاقه دارم . برای تفریح می نویسم ، مطالعه میکنم ، تحقیق میکنم ، یاد میگیرم و تلاش می کنم یاد بدم ، چند خط کد می نویسم و اگر مجالش باشه طراحی میکنم.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *